لطفاً کمی صبر کنید...

خبرنگار خبرگزاری مردم در دمشق گزارش می‌دهد

دفع حمله شدید داعش به جاده «اثریا-السلمیه» / ازسرگیری جنگ گروه‌های تروریستی در غوطه شرقی

شناسه خبر: 75190 سرویس: ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻞ

منابع سوری از موفقیت نیروهای ارتش در دفع یورش گسترده تروریست‌های داعشی به جاده اثریا به السلمیه و ازسرگیری جنگ گروه‌های تروریستی با یکدیگر در غوطه شرقی خبر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم در دمشق، نیروهای ارتش سوریه با حمایت نیروهای همپیمان،‌حمله شدید تروریست‌های داعشی به جاده «اثریا-السلمیه» در مناطق الشیخ هلال و وادی العذیب در حومه شمالی حماه را دفع کردند، هدف داعشی‌ها از این یورش قطع کردن راه مواصلاتی به شهر حلب بود که در این راه ناکام ماندند، و شمار زیادی از مهاجمان به هلاکت رسیدند و چندین خودرو آنها منهدم شد.

منابع میدانی گفتند نیروهای ارتش سوریه به سبب حملات صبح امروز تروریست‌های داعشی، این جاده را به مدت چند ساعت بستند تا از حمله تروریست‌ها به خودروهای مردم جلوگیری کنند. داعشی‌ها همچنین تانکرهای حامل سوخت را که در حال حرکت به حلب بودند، هدف قرار دادند. در حال حاضر امنیت در جاده السلمیه به اثریا برقرار شده و رفت و آمد خودروها به صورت عادی با حمایت ارتش سوریه ادامه دارد.

در جنوب سوریه هم یک منبع نظامی به خبرنگار تسنیم گفت نیروهای نظامی سوریه و همپیمانان با تجهیزات و تسلیحات خود وارد برخی روستاهای مرزی در حومه جنوبی السویداء و مرزهای اردن وارد شدند، همزمان خبرهایی از لشکرکشی نظامی آمریکا در مرز اردن حکایت می‌کند.

در غوطه شرقی در حومه دمشق، درگیری‌ها میان گروه‌های تروریستی فیلق الرحمن و جبهه النصره از یک سو و جیش الاسلام از سوی دیگر در شهرک «حوش الاسعری» ازسرگرفته شد، این درگیری‌ها در پی حمله جیش الاسلام به این شهرک آغاز شده و طرفین به شدت با یکدیگر درگیر شده‌اند.

از حمص هم خبر می‌رسد که دو راهی التلیله و اطراف سیلوها در غرب تدمر شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای ارتش و تروریست‌های داعشی بوده است و همزمان جنگنده‌های ارتش، مواضع این گروه را در کوه الکوم و السخنه بمباران کردند.

خبر دیگر اینکه در حمله جنگنده‌های آمریکایی به خودروهای کارگران در اراضی کشاورزی روستای العکیرشی در حومه جنوب شرقی الرقه، ۲۲ زن کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها