لطفاً کمی صبر کنید...

وقوع طوفان نپارتاک در تایوان‎

شناسه خبر: 75158 سرویس: رسانه ها

به علت وقوع توفان سهمگین نپارتاک در جنوب شرق چین هم اکنون ۱۴ نفر کشته و ناپدید شدند و خسارات اقتصادی فراوانی به این منطقه وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری مردم، وقوع طوفان سهمگین نپارتاک در تایوان  از اوایل روز یکشنبه در استان «فوجیان» چین شروع شد و در این سانحه ۶ نفر جان خود را از دست دادند  و از ۸ نفر دیگر اطلاعی هنوز در دست نیست .موجب لغو پروازها و قطع برق وشد و این طوفان باعث شد هزاران نفر را خانه های خود را ترک کنند .

فوجیان به دلیل نزدیک بودن به جزیره تایوان اولین نقطه در چین به شمار می آید و این توفان سهمگین در این کشور به وجود آمد که همچنان در برخی مناطق جنوب شرقی چین در حال وزیدن است.
توفان نپارتاک از روز جمعه ۱۸ تیرماه با سرعت ۲۳۴ کیلومتر در ساعت در شهر تایوان شروع به وزیدن گرفت و باعث تعطیلی اماکن تجاری و دولتی و تعطیلی  مدارس در این منطقه شد . طوفانی که آشفتگی جوی با اختلال در فشار موجود با گستردگی طوفان‎های دیگر به وجود آمده بود .

2

اداره کنترل سیل و بلایای طبیعی چین امروز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که استان فوجیان و ۹ شهر این استان متحمل بیشترین خسارت شده و نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر به مکان های امن منتقل شده اند.
توفان به قدری سهمگین بود که بر اثر آن درختان از ریشه کنده شده و یکهزار خانه مسکونی فرو ریخته و رودهای داخل استان طغیان کرده است.

3

این توفان منجر شد تا طی دو روز اخیر بیش از ۴۰۰ پرواز داخلی و خارجی در سطح این استان لغو شوند و همچنین باعث سرگردان شدن هزاران مسافر در فرودگاه ها شد،که در نتیجه  ۱۲۸ میلیون دلار خسارت به مراکز تاسیساتی و زیر بنایی این منطقه وارد کرد.

این توفان باعث قطع برق نیم میلیون خانوار را در تایوان شد و روز جمعه گذشته باعث تعطیلی مراکز کار و ادارات و همچنین فعالیت مدارس  این جزیره شد .

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها