لطفاً کمی صبر کنید...

خبرگزاری مردم گزارش می دهد

مسئولین پاسخگوی اخبار تنبیه بدنی دانش آموزان باشند

شناسه خبر: 74754 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، عکس و فیلم، گزارش تصویری

اخیراً ۸ مورد تنبیه بدنی دانش آموزان گزارش شده که در مواردی حتی دانش آموزان از شدت تنبیه در بیمارستان بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مردم، سال تحصیلی ۹۴-۹۵ در حالی روزهای پایانی خود را طی می کند که کارنامه خبری از تجدیدی آموزش و پرورش در زمینه «تنبیه بدنی» خبر می دهد. این موضوع پس از آن برجسته تر شد که علاوه بر طرح پرونده آزار و اذیت دختر دانش آموزی به نام «ندا» در روستاهای زنجان خبر وضعیت سلامت دانش آموزی که در بجنورد به سبب تنبیه بدنی راهی بیمارستان شده به جمع خبرهای مربوط به تنبیه بدنی دانش آموزان افزوده شد.

در زیر به خلاصه این موارد می پردازیم:

 

تاریخ  شهر حادثه خلاصه موضوع
۲۸آبانماه ۹۴ انار – کرمان روزنامه اعتماد نوشت: مهدی دانش‌آموز ١۵ ساله به دست معلمش در شهر انار استان کرمان در حالی تنبیه بدنی شد که پدر دانش‌آموز مضروب از «حل شدن اختلافش با معلم ضارب» خبر داد و از «رسانه‌ای شدن حادثه» اظهار ناراحتی کرد. حادثه ضرب و شتم مهدی، دانش‌آموز مقطع نهم مدرسه شهید دستغیب انار با انتشار خبرش در تارنمای محلی «انارپرس» رسانه‌ای شد.
۲۲ دی ۹۴ کرج تنبیه فیزیکی دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدرسه شهید سمندری فردیس کرج توسط معاون آموزشی مدرسه توسط مردم به خبرگزاری خبرآنلاین اعلام شده است.
۲۵فروردین۹۵ مشهد معلم پایه ششم مدرسه ای در مشهد که دانش آموزش را به شدت مجروح کرده بود تحت تعقیب قضایی قرار گرفت. این تنبیه پس از آن صورت گرفت که دانش آموز با صفحه شیشه ای ساعتش نور آفتاب را به لباس معلم انعکاس داده بود.
۳۰فروردین۹۵ تهران پویا دانش آموز کلاس چهارم مدرسه نادعلی در منطقه ۵ تهران موضوع مناقشه مسئولان آموزش و پرورش و خانواده او شد. پویا در مراسم مداحی برگزار شده در مدرسه به دلیلی مورد تنبیه یکی از مسئولان دفتری مدرسه قرار گرفت و پدرش وقتی جویای علت این تنبیه که منجر به بستری شدن او در بیمارستان شده بود، شد با مسئولان مدرسه درگیر شد. این درگیری بالا گرفت. آموزش و پرورش رفتار دانش آموز را ناشایست تلقی کرد و خانواده شاکی از تنبیه.
هفته دوم اردیبهشت۹۵ اهواز درگیری دو دانش آموز دبستان معراج در منطقه ۴ اهواز و طرح موضوع توسط یکی از آنها نزد معلم منجر به دادن تذکراتی به دانش آموز دیگر شده که کیفیت آن به درستی مشخص نیست اما والدین و بستگان دانش آموزش که به او تذکر داده شده بود با حضور در مدرسه با اولیاه مدرسه درگیر شدند که اعتراض آنها با دخالت پلیس فیصله سافت.
۱۵اردیبهشت۹۵ کوهدشت خبرگزاری تسنیم در گزارشی نوشت علی محمدی دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی در مورد تنبیه توسط معلمش گفته :به دلیل بد نوشتن مشق‌هایم معلم مرا با چوب، کابل و خط کش فلزی کتک زد.  معلم با کابل به دستانم، و با سیم و خط کش فلزی بر پشتم ضرب زد که اکنون دو روز در بیمارستان هستم.
۱۹اردیبهشت ۹۵ بجنورد علی قلی زاده مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی به ایرنا گفت: دانش آموز ۱۰ ساله بجنوردی به علت تنبیه بدنی معلم ورزش دچار آسیب دیدگی از ناحیه اندام تناسلی شده و در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته است. اما پدر این دانش آموز از بی توجهی مسئولان مدرسه به بستری شدن فرزندش و عدم توجه به مسئولان آموزش و پرورش به هزینه های بیمارستان گله مند بود. این دانش آموز۲۲ اردیبهشت ماه از بیمارستان امام علی(ع) بجنورد ترخیص شد.
۲۲اردبهشت ۹۵ شوش مجتبی دیناروند، رئیس آموزش و پرورش شهرستان شوش در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تایید خبر تنبیه دانش آموز دبیرستانی در این شهر اظهار کرد: متاسفانه این خبر صحت دارد و یکی از همکاران ما سر کلاس به واسطه شیطنت یکی از دانش آموزان عصبانی شده و کنترل خودش را از دست داد واقدام به تنبیه بدنی وی کرده است که این رفتار اصلا مورد تایید ما نیست.

 

 

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها