لطفاً کمی صبر کنید...

ظرفیت بازیافت ۲برابر می شود

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، ایرج ولی نژاد در مراسم کلنگ زنی اولین مرکز بازیافت پسماندهای ساختمانی و عمرانی گفت: روزانه ۵۰ هزار تن آن هم در شرایط رکود فعلی، نخاله و پسماند ساختمانی داریم که اگر شرایط عمرانی در کشور جدی تر شود این عدد به بیش از ۱۰۰ هزار تن در روز می رسد. وی با اشاره به مجتمع آبعلی افزود: این مجتمع از سال ۸۸ که تخلیه و انتقال پسماند خانگی به اینجا تعطیل شد محل دپو و ذخیره سازی پسماندهای ساختمانی شد و با ۵۰۴ هکتار، ۲۸ سال است که بالغ بر چند هزار دستگاه وسیله نقلیه این پسماندها را به اینجا منتقل می کنند.

حکم اعدام برای‌شیطان‌صفتان‌پارک‌باراجین

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، اواسط شهریور سال گذشته دختر جوانی به پلیس مراجعه کرد و از سرقت گوشی تلفن همراه و پول نقدش خبر داد. او به افسر پرونده‌اش گفت: برای تفریح با دوستم به پارک جنگلی باراجین قزوین رفته بودیم که چهار پسر جوان سوار بر موتورسیکلت راه ما را مسدود کرده و با تهدید چاقو وسایل با ارزش ما را به سرقت بردند. به دنبال شکایت دختر جوان، بررسی‌ها برای دستگیری سارقان موتورسوار آغاز شد اما هنوز ۲۴ ساعت از این شکایت نگذشته بود که شاکی پرونده به اداره آگاهی رفت و ادعای جدیدی را مطرح کرد.

افزایش بیش از حد نا خالصی در تریاک

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، دکتر پرویز افشار از تمامی رسانه‌های دیداری و شنیداری، سایت‌ها و فضای مجازی ‏خواست در این زمینه اطلاع‌‌رسانی کنند و مصرف‌کنندگان را نسبت به عوارض مرگبار ناخالصی‌ها آگاه ‏کنند. وی همچنین از مراکز درمانی سراسر کشور خواست با اطلاع‌رسانی چهره به چهره و همچنین نصب ‏اطلاعیه نسبت به افزایش بی‌رویه ناخالصی و مواد مضری که قاچاقچیان به موادمخدر می‌افزایند اطلاع‌رسانی ‏کنند. معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد ضمن ابراز نگرانی شدید از افزودن ناخالصی‌های خطرناک و تأسف عمیق از زیاده‌طلبی و سودجویی ‏سوداگران مرگ و قاچاقچیان موادمخدر افزود: ‏با اتخاذ سیاست منطقی و متوازن و کنترل پیش‌سازهای مواد محرک به ویژه کنترل پیش‌سازهای شیشه (مانند ‏پسوافدرین) و همچنین کاهش شدید تولید ترامادول که با همکاری صمیمانه سازمان غذا و داروی وزارت ‏بهداشت صورت گرفت و جای تقدیر و تشکر فراوان دارد، در طول ۶ ماهه گذشته قیمت شیشه به شدت افزایش ‏یافت.

مهار مقتدی/”صدر” امروز وارد ایران می شود؟!

به گزارش خبرگزاری مردم، یک منبع مطلع عراقی ظهر امروز ادعا کرد که «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق، بغداد را به مقصد ایران ترک کرده است. طبق گزارش وبگاه خبری «کل العراق» صدر از بغداد به فرودگاه نجف رفته و از آنجا و با خطوط هوایی ایران (ایران ایر) عازم ایران شده است.

هوشمندی رهبر انقلاب در کنایه به آمریکا در مورد خلیج خوکها

به گزارش خبرگزاری مردم، حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا امروز در دیدار جمعی از فرهنگیان سخنانی پیرامون حضور نظامی ایران در خلیج فارس مطرح کردند. ایشان فرمودند: وقتی مقابل دشمن از نشان دادن قدرت بترسیم، دشمن پررو می‌شود، می‌گویند ایران در خلیج‌فارس رزمایش نداشته باشد؛ چه غلط ها! رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: از آن طرف دنیا می‌آید رزمایش برگزار می‌کند؛ خب بروید همان خلیج‌ خوک‌ها، اینجا چه می‌کنید!؟ خلیج فارس خانه‌ی ما است

فاز اول نمایشگاه کتاب چقدر آب خورد؟

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، مجتبی عبداللهی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب گفت: به طور تقریبی هزینه نمایشگاه در فاز یک نزدیک به هزار میلیارد بوده است، از تملک اراضی گرفته تا ساخت ۲۰۰هزار متر مربع ساختمان و طراحی‌هایی که تکمیل شده است.

بالاخره تکلیف قیمت بنزین در سال 95 چه خواهد شد؟!

‌به گزارش خبرگزاری مردم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی سی و یکم فروردین مجلس در ادامه بررسی موارد ارجاعی لایحه بودجه 95 کل کشور بند الحاقی 8 به تبصره 14 را تصویب کردند. براساس مصوبه نمایندگان مجلس، دولت مکلف است حداکثر چهار ماه پس از تصویب این قانون (قانون بودجه سال 95) کلیه وسایل نقلیه سبک و سنگین اعم از بنزینی و گازوئیلی را به کارت سوخت مجهز کند و از آن تاریخ عرضه هرگونه سوخت به وسایل نقلیه صرفاً از طریق کارت مزبور انجام‌پذیر است

آغاز مرحله دوم رتبه بندی فرهنگیان

به گزارش خبرگزاری مردم،‌ محمد فاضل در گفتگو با مهر در ارتباط با اجرای مرحله ی دوم رتبه بندی معلمان گفت: مرحله دوم رتبه بندی معلمان از فروردین ماه سال ۱۳۹۵ آغاز شده است. وی در پاسخ به این پرسش که مرحله دوم رتبه بندی چه تفاوتی با مرحله اول دارد بیان کرد: هیچ تفاوتی ندارد و وضعیت حقوقی فرهنگیان همانند احکام سال گذشته است اجرای مرحله دوم فقط استمرار مرحله اول است

جزییات عملیات شبانه پلیس آگاهی

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، سردار عباسعلی محمدیان با حضور در جمع خبرنگاران با تشریح عملیات شب گذشته پلیس آگاهی برای دستگیری متهمان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و در عملیات‌های جداگانه ۱۳۱ سارق به عنف که در قالب ۲۷ باند اقدام به سرقت می‌کردند در تهران دستگیر شدند. وی با بیان اینکه ۶۹ درصد این سارقان سابقه‌دار بوده‌اند، گفت: اغلب این سارقان سابقه زورگیری، کیف‌قاپی داشته‌اند. محمدیان ادامه داد: در سرقت‌های صورت گرفته از سوی سارقان دستگیر شده شاهد کیف‌قاپی، موبایل قاپی، سرقت منزل، سرقت خودرو و قطعات خودرو بوده‌ایم.

احتمال‌اختصاص‌شعبه‌مخصوص اسیدپاشی

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، محمد شهریاری سرپرست دادسرای ویژه قتل با بیان اقدامات این ناحیه از دادسرا طی سال گذشته شامل برگزاری جلسات با قضات دادگاه‌های کیفری یک و کشیک شبانه‌روزی برای بازپرسان ویژه قتل، ضمن پیشنهاد تشکیل شعبه‌ خاص برای رسیدگی به جرم اسیدپاشی، به برخی پرونده‌های مهم که طی سال اخیر در دادسرای ناحیه‌ ۲۷ تشکیل شده نیز اشاره کرد که از آن جمله، پرونده مربوط به فاجعه منا و آتش سوزی در خیابان جمهوری بود.

توزیع کارت کنکور ارشد آغاز شد

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، داوطلبان آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد سال ۹۵ و بیست و یکمین دوره المپیاد علمی‌ دانشجویی‌ کشور از امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. کنکور کارشناسی ارشد برای ‌۱۳۶ کدرشته‌‌ امتحانی‌ و براساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت‌ برگزار می شود. داوطلبان لازم است براساس مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌، نام‌خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد پیگیری) نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

زنگ خطر برای کپور ماهیان نواخته شد

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، مشاهده برخی بیماری‌های شایع شده در ماهیان خانواده کپور در رودخانه «کورکورسر» واقع در نوشهر که به منطقه شنا گاه سیترا نوشهر سرازیر می‌شود یک‌بار دیگر زنگ خطر آلودگی این نوع ماهیان گرمابی را به صدا درآورده است .

۱۲ خواسته کارگران از روحانی چه بود؟

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، رئیس جمهور در مراسم روز کارگر گفته در دولت تدبیر و امید افزایش حقوق و دستمزد مشمولان قانون کار بیشتر از نرخ تورم بوده و وزیر کار هم معتقد است نمی توان یکباره به کارفرمایان برای افزایش مزد فشار وارد کرد. علی ربیعی بر این نکته تاکید دارد که مصلحت عمومی در تعیین دستمزد لحاظ شده و اجحافی در حق کارگران صورت نگرفته است. وزیر کار همچنین اعلام کرده هنوز بین مزد واقعی و تورم ایجاد شده در دهه های گذشته ۲۸.۵ درصد اختلاف وجود دارد و نمی توان با شیب تُند درباره تقویت حقوق و دستمزد و بهبود معیشت نیروی کار تصمیم گیری کرد

کاهش آسیبهای اجتماعی متولی ندارد

به گزارش خبرگزاری مردم، محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با مهر افزود: در حال حاضر دستگاه هایی مانند بهزیستی و وزارت کشور در جهت کنترل آسیبهای اجتماعی فعالیتهایی دارند اما متولی اصلی در این بخش وجود ندارد و همین باعث می شود موفقیت زیادی حاصل نشود. وی گفت: با توجه به گستردگی شهرها و مهاجرت هایی که انجام می شود مناطق حاشیه نشین نیز افزایش پیدا کرده است که به تبع آن آسیبها نیز نسبت به قبل زیاد شده است. عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: همکاری و تعامل دستگاه ها در خصوص ارائه راهکار و طرح و برنامه برای کاهش آسیب ها نیاز اصلی کشور است.

به فریاد فرزندان کشکان برسید

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از مهر، باران آمد، باران سیلاب شد، طاق کشکان فروریخت و مادر پل‌های تاریخی لرستان در سوگ نشست؛ قطرات باران این بار نه طاق کشکان که طاق غفلتمان را روی سرمان آوار کرد، دیار پل‌های تاریخی ایران با ۱۰۰ پل تاریخی قرار است معرف داشته‌های ایران در یونسکو باشد و حالا تازه به خود آمده و برای کشکان سوگوار می‌شویم. سال‌هاست حکایت ثبت خبرگزاری مردمی پل‌های تاریخی لرستان دهان‌به‌دهان نقل می‌شود و هنوز دست یاری اعتباری به مدد این بناهای شگرف نیامده تا پایشان را از فهرست موقت به فهرست دائمی آثار خبرگزاری مردمی باز کند و حالا گویا طاق شکسته کشکان می‌تواند بهانه شود تا به مدد دل‌شکسته «پل شاپوری» و «پل صفوی» بیاییم و برای «گاومیشان» و «سی پله» هم مرثیه بخوانیم، مرثیه‌ای که باید پیش‌ازاین‌ها خوانده می‌شد. موضوع فروریختن یکی از طاق‌های پل تاریخی کشکان براثر باران‌های شدید اخیر خبری بود که داغ دل ۱۰۰ پل تاریخی لرستان که زیر باران کمبود اعتبارات روزگار می‌گذرانند را تازه کرد

تشکیل «صندوق توسعه حمل و نقل»

به گزارش خبرگزاری مردم به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان رسیدگی به لایحه دائمی شدن برخی احکام قوانین برنامه‌های پنج‌ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران را ادامه دادند و ماده الحاقی 7 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

برگزیده جامعه
پربیننده‌ترین‌ها جامعه
پربحث‌ها جامعه
ﯾﺎﺩﺩاﺷﺖ
گزارش تصویری
ﮔﺮاﻓﯿﮏ ﻭ ﮐﺎﺭﯾﮑﺎﺗﻮﺭ