لطفاً کمی صبر کنید...

حامیان ژنرال «دوستم» در شمال افغانستان:

صلاحیت‌های ژنرال «دوستم» بازگردد/ رئیس جمهور افغانستان برای تفرقه بین اقوام تلاش می‌کند

شناسه خبر: 75199 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻞ

حامیان معاون اول رئیس جمهور افغانستان در ولایت «سمنگان» اعلام کردند که اشرف غنی برای ایجاد تفرقه بین اقوام این کشور تلاش می‌کند و باید صلاحیت‌های ژنرال عبدالرشید دوستم را بازگرداند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری مردم، صدها تن از حامیان ژنرال دوستم رهبر حزب «جنبش ملی اسلامی» افغانستان در ولایت سمنگان اظهارداشتند که اگر اشرف غنی صلاحیت‌ها معاون اول را بازنگرداند، تظاهرات گسترده‌ای را برگزار خواهند کرد.

ژنرال دوستم در یکسال اخیر همواره از عدم اختیارات لازم شکایت داشت.

پیش از این همسر رئیس جمهور افغانستان گفته بود که ژنرال دوستم در حبس خانگی قرار دارد.

حامیان دوستم در تظاهرات امروز در ولایت سمنگان اعلام کردند که دوستم رهبر حزب جنبش ملی افغانستان نماینده واقعی ترک‌تباران این کشور است و باید جایگاه این قوم نیز در حکومت وحدت ملی مشخص شود.

«حاجی عبدالواسع» سرپرست شورای ولایتی سمنگان در این تظاهرات گفت که ریاست جمهوری پس از تکیه زدن به قدرت با ایجاد تفرقه، برخوردهای تبعیض‌آمیز، سیاست حذف دوستم را روی دست گرفته است.

معترضان در قطعنامه‌ پایانی خود گفتند که «ما سیاست تبعیض قومی و برنامه‌های به حاشیه راندن مقامات با انگیزه‌های سیاسی را محکوم می‌کنیم و خواستار عدالت اجتماعی و مشارکت تمام اقوام ساکن در ساختار تشکیلات حکومت وحدت ملی هستیم.»

در این قطعنامه آمده است که ژنرال عبدالرشید دوستم، رهبر بی بدیل ترکتباران و خدمتگذار واقعی همه مردم افغانستان بتسن و هر نوع حرکت و نیت حمله به شخصیت رهبر خویش را توسط منابع داخلی و خارجی، نشانه بدبینی نسبت به مردم افغانستان دانسته و ادامه چنین توطئه ها را مخالف منافع ملی و ثبات سیاسی کشور می‌دانیم.»

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها