لطفاً کمی صبر کنید...

ادعای رسانه صهیونیستی درباره ورود نیروهای تحت حمایت آمریکا به جنوب سوریه

شناسه خبر: 75202 سرویس: ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻞ

یک رسانه صهیونیستی مدعی است نیروهای نظامی تحت حمایت آمریکا با هدف مقابله با برنامه ایران و سوریه به جنوب سوریه اعزام شده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری مردم، دبکا فایل مدعی شده نیروهای ویژه آمریکایی به همراه نیروهای بریتانیایی و اردنی در ساعات پایانی روز گذشته (یکشنبه) به سمت جنوب سوریه حرکت کردند. هدف از این اقدام مقابله با برنامه ایران-سوریه به منظور خنثی کردن طرح آمریکا در راستای استقرار نیروهای اردنی در جنوب سوریه معرفی شده که زمان آن چندین روز قبل از سفر دونالد ترامپ به خاورمیانه است.

نیروهای زرهی به رهبری آمریکا به همراه واحدهای اردنی و بریتانیایی از شمال اردن از طریق گذرگاه مرز تنف بین عراق و سوریه عبور کردند و با هدف کنترل جاده اصلی میان پالمیرا (تدمر) و بغداد در مواضع مورد نظر مستقر شدند. برخی از تحرکات آنها با اسرائیل هماهنگ شده است.

منابع نظامی دبکا فایل گزارش دادند که دمشق و تهران با هدف پیش دستی در مقابل عملیات های نظامی آمریکا-اردن- اسرائیل در امتداد مرزهای اسرائیل و اردن با سوریه دست به این کار زده‌اند.

به گزارش منابع دبکا روسیه نیز تحرکات نظامی تحت رهبر آمریکا را با بدبینی ( از جهت تاثیر بالقوه آنها بر طرح آتش بس روسیه در سوریه) تحت نظر داشته و مطابق با همین موضوع اطلاعاتی را درباره تحرکات نظامیان تحت هدایت آمریکا در اختیار تهران و دمشق قرار می‌دهد.

نیروهای اسرائیلی نیز روز یکشنبه مانور نظامی گسترده‌ای را در مناطق جولان و جلیله در نزدیکی مرزهای سوریه و لبنان برگزار کرد. به نظر می‌رسد با توجه به سفر ترامپ به خاورمیانه و سفر به اراضی اشغالی در 22 تا 24 می این مانور در روزهای آخر خود قرار داشته باشد.

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها