لطفاً کمی صبر کنید...

طرحی از کنگره آمریکا / آموزش برای تقویت نیروهای دریایی کشورهای عربی برای مقابله با ایران

شناسه خبر: 75153 سرویس: ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻞ

کنگره آمریکا برای تدریس نیروی دریایی کشور های عربی به هدف مقابله با کشور ایران طرحی را ارائه کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری مردم، طرحی توسط «پائول رویز» که عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا است طرحی را به کنگره ارائه کرده است که نتیجه و هدف این طرح تقویت نیروی دریایی کشورهای عربی برای مقابله با ایران در خلیج فارس، دریای عرب و دریای مدیترانه می باشد .

 

کنگره آمریکا به هدف اینکه کشورهای عربی در حاشیه خلیج فارس  مقابله با ایران کنند به بررسی طرحی می پردازد که نتیجه  ی آن تقویت بیش از گذشته نیروهای دریایی می باشد .

 

این طرح به دو کمیته امور خارجی و نیروهای مسلح مجلس نمایندگان ارائه شده و در نوبت بررسی قرار دارد.

 

رویز در معرفی‌نامه طرح، نوشته است که هدف از این قانون « ایستادن در مقابل ایران به علت قاچاق غیرقانونی و فعالیت‌های دریایی دیگر برای مثال انتقال غیر قانونی تسلیحات توسط ایران و صادرکردن مجوز کمک و آموزش برای افزایش امنیت دریایی و آگاهی کشورهای خارجی هم‌مرز با خلیج فارس، دریای عرب و دریای مدیترانه » است.

اینک زمان بررسی این طرح مشخص نشده است.

پیش از این مقامات پنتاگون، از جمله اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا گفته بودند که واشنگتن باید تمام سعی و تلاشش را برای محدود کردن  فعالیت‌های دریایی ایران را  کند.

از جمله اقداماتی که به گفته کارتراست و تجهیز نیروی دریایی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و تقویت آن هاست و همچنین برای «حفظ موضع قدرتمند خود در منطقه» در دستور کار قرار دهد.

واشنگتن چندین بار تهران را متهم به ارسال سلاح برای گروه‌هایی از جمله انصارالله یمن کرده و چند قایق را هم با ادعای ارتباط با ایران توقیف کرده است.

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها