لطفاً کمی صبر کنید...

آیت‌الله جوادی آملی می گوید: امام خمینی (ره) خاستارهدایت جامعه را به سمت خدا بودند

شناسه خبر: 75070 سرویس: سیاست

درهمایش بین‌المللی گفتمان اسلام سیاسی آیت‌ عبدالله جوادی آملی در ارتباط با امام خمینی (ره) و جهان معاصر، پیامی دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی امروز 12 خرداد ماه در پیامی به مناسبت برگزاری همایش بین‌المللی گفتمان اسلام سیاسی امام خمینی (ره) و جهان معاصر با در نظر گرفتن و توضیح به اندیشه‌های امام راحل، در ارتباط با استقرار نظام اسلامی به این نکته اشاره کردند که،برای مستقر شدن نظام اسلامی هم دین باید کار ستونی خودش را انجام دهد و هم دین داران.

در قسمت دیگری از این پیام آمده است: مانند تشبیهی از ساختن یک ساختمان میماند که برای ساخته شدن امام را به معمار تشبیه کرده و ستون های دین توسط دین داران دین به این صورت که :
یک معمار قوی مثل امام می‌خواهد که هم دین را در ستون لازم مستقر کند و هم جامعه را طوری راهنمایی و هدایت کند که کار ستون از آن برآید زیرا چنین عملی یک معمار ابراهیمی و خلیلی می خواهد .
جوادی آملی در قسمت دیگری از این پیام در ارتباط با برداشت مردم از دین و سایت آورده‌ است : مردم در برداشت از دین و سیاست تقریبا 5 گروه هستند و امام این 5 گروه را شناخت و خود را در راس قلمرو آنها قرار داد.
در قسمت دیگری از این پیام تاکید کرد: بعضی از مردم منکر دین هستند و معرفت شناسی آنها در تجربه حسی است ، گروهی دیگر خائنن و از دین خارج شده اند که امام علی (ع) در نهج‌البلاغه به این دسته از مردم می‌فرمایند شما دیانت را منهای سیاست قبول دارید که این ها خارجی اندیش هستند، گروه سوم نیز دین را نشسته می‌بینند و می‌گویند دین از سیاست جداست و کاری به سیاست ندارد . این گروه هم دین را قبول دارند و هم سیاست‌ را. اما می‌گویند ساز و کارهای آن با هم کار دارند. و گروه چهارم دین را با سیاست هماهنگ و مرتبط می دانند اما سیاست را اصل قرار داده و چنگال سیاست را به روی دین می‌کشند و دین را قربانی سیاست می‌کنند. اما گروه پنجم دیانت را ضروری و سیاست را نیز ضروری می‌دانند اما دیانت را به سیاست ارجح می‌دانند. اینها گروهی هستند که مانند امام (ره) و شهید بهشتی می‌اندیشند و آمده‌اند تا جامعه را از فلاکت و مشکلات نجات دهند و امام خمینی همدر همین دسته قرارداشتند.
ایشان سیره و سنتی الهی داشت و می‌خواست جامعه را به سمت خداوند هدایت کند.

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها