لطفاً کمی صبر کنید...

رابطه ی گوشی های همراه با بیماری سرطان

شناسه خبر: 75008 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

امروزه گوشی های هوشمند تلفن همراه در دسته ی نیازهای حیاتی در زندگی انسان ها قرار گرفته است، لازم به ذکر است در تحقیقات به عمل آمده توسط دولت آمریکا با نتایجی روبه روهستیم که تلفن همراه علاوه بر کارایی هایی که دارد ممکن است منجر به بیماری هایی در بدن انسان شود .

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری مردم،طبق بررسی هایی که از مطالعه چندین ساله توسط دولت آمریکا صورت گرفته، گمان می رود که  احتمال رابطه ای میان استفاده از گوشی همراه و بیماری سرطان است .

البته نتیجه ی نهایی در مورد این موضوع که هنوز به معنای قطعی بودن نقش تلفن همراه در ابتلای مردم به سرطان، مشخص نشده است.

مسئله ای که شک برانگیزاست  این است که گوشی های هوشمند امواج رادیویی ساطع می کنند که توسط آنتن های تلفن همراه جذب می شوند و این چرخه جذب انرژی منجر به ایجاد و شکل گیری سلولهای سرطانی در بدن انسان می باشد. اما برای نتیجه گیری قطعی در این مورد هنوز باید بررسی های بیشتری صورت بگیرد.

نحوه تاثیر گذاری تشعشع فرکانس های رادیویی که در شبکه های مخابراتی بر موش های آزمایشگاهی مورد بررسی است و نتایج اعلام شده از این آزمایش این است که احتمالا میان استفاده از گوشی های هوشمند و ابتلا به بیماری سرطان رابطه وجود دارد چنانچه گروه هایی از موش ها مورد بررسی قرارگرفتند آنهایی که در معرض تشعشعات بیشتر بودند احتمال ابتلای آنها به تومورهای سرطانی نیز بیشتر دیده میشد .

برخی نمونه های مذکر این موش ها به دو نوع مختلف تومور در مغز و قلب مبتلا شده اند.

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها