لطفاً کمی صبر کنید...

شروط ایران برای حج در سال ۱۳۹۵

شناسه خبر: 74935 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ

وزیر حج عربستان سعودی هیئت سازمان حج و زیارت ایران را به جده در عربستان دعوت نمود

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مردم، هیئت سازمان حج و زیارت ایران به دلیل انجام مذاکرات آخر برای حج تمتع سال ۱۳۹۵ دیروز ظهر سه‌شنبه عازم جده در عربستان شد.

سفر هیئت اعزامی ایران به کشورعربستان به دلیل دعوت مسئولان جدید حج عربستان سعودی صورت گرفته شده است که کشور ایران ۲۰ شرط برای عربستان در نظر گرفته است که بر حقوق کنسولی، روادید در ایران، تأکید تأمین امنیت زائران ایرانی را می توان نام برد.

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت، سرپرستی هیئت اعزامی ایران را عهده دار شد،همچنین در این سفر  معاون حج، معاون بین‌الملل بعثه و رئیس هیئت پزشکی سازمان حج و زیارت  نیز با او همسفر شد.

در گذشته هیئت ایرانی در سفری که به کشورعربستان داشت شروطی را عنوان کردند که به توافق طرفین واقع نشد به دلیل اینکه مسئولان سعودی تأکید بر صدور روادید در کشور ثالث و عدم برخورداری ایران از حقوق کنسولی داشتند و این شرط از طرف کشور ایران مورد توافق واقع نشد .

دلیل دعوت مسئولان جدید حج عربستان از سازمان حج  و زیارت ایران زمانی صورت گرفت که در هفته‌های گذشته مسئولان حج ایران از ورود به خط قرمزمحدوده زمانبندی اطلاع داده بودند و تأکید داشتند که باید تا هشتم شعبان تمهیدات لازم برای این سفر اندیشیده شود.

بعد از تغییرات اخیری که  در وزارت حج عربستان صورت گرفت وهمچنین انتصاب وزیر جدید حج، مسئولان سعودی دوباره و در روزهای آخر برنامه‌ریزی برای حج تمتع ۱۳۹۵ از مسئولان حج کشورمان برای مذاکره دعوت به عمل آوردند.

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها