لطفاً کمی صبر کنید...

بصورت رسمی وام ازدواج ۱۰ میلیون تومان شد / بانک ها نمی پذیرند

شناسه خبر: 74938 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ

پس از ابلاغ قانون بودجه به دستگاه‌های دولتی و دولت سامانه ثبت‌نام ازدواج از تاریخ امروز ۵ خرداد نسبت به ثبت‌نام وام ۱۰میلیونی ازدواج بارگذاری شد، ولی متاسفانه هیچ بانکی در این سامانه وام ۱۰میلیونی را قبول نمیکند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری مردم، با ابلاغ قانون بودجه ۱۳۹۵ از سوی دولت به دستگاه‌های دولتی، ثانیه‌شمار آغاز و اجرای یکی از مهمترین مصوبات این قانون حرکت کرده و مردم همچنان منتظر اقدام بانک مرکزی هستند.

ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی دیروز در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که بانک‌ها وام ۱۰میلیونی ازدواج را اجرا خواهند کرد، ولی پیش از این میرمحمدصادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفته بود بانک مرکزی در جلساتی با بانک‌ها در حال تصمیم گیری برای تأمین منابع وام ۱۰میلیونی ازدواج است.

زیاد شدن مبلغ وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان یکی از مهمترین مصوبات قانون بودجه ۱۳۹۵ یوده است که با مخالفت سریع و جدی بانک‌ها و بانک مرکزی روبه‌رو گشت ولی در آخر با ابلاغ بودجه نظام بانکی مجبور به اجرای این مصوبه شده است.

بانک مرکزی البته چندین بار اعلام کرده ملزم به اجرای مصوبه قانون است ولی منابع کافی برای آن ندارد. همچنین مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفته بود اگر بنا به اجرای این مصوبه باشد صف دریافت وام ازدواج طولانی‌تر می‌شود.

امروز صبح سامانه ثبت نام ازدواج بانک مرکزی با تغییر عدد وام ازدواج از ۳ به ۱۰ میلیون تومان نخستین گام عملی اجرای مصوبه جنجالی بودجه ۹۵ را برداشت.

هرچند شعب بانکهای مختلف نسبت به سؤال متقاضیان وام ازدواج می‌گویند “هنوز چیزی ابلاغ نشده و وام ۱۰میلیونی را پرداخت نمی‌کنیم” و در سامانه هم هیچ بانکی وام ۱۰میلیونی را نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری مردم، مجلس نهم شورای اسلامی در واپسین روزهای کاری خود و همزمان با بررسی لایحه بودجه ۹۵ در صحن علنی بهارستان تصمیم گرفت تا وام ازدواج جوانان از ۳ میلیون به ۱۰ میلیون تومان افزایش یابد. با این مصوبه مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای هریک از زوجین خواهد بود و جمعاً ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوجین با بازپرداخت چهار سال پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها