لطفاً کمی صبر کنید...

شهاب حسینی برنده بازیگر نقش اول مرد

شناسه خبر: 74901 سرویس: فرهنگی

در تاریخ ۲ خرداد شهاب حسینی جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره کن را گرفت.جایزه ای که انگیزه ی او را برای گرفتن جوایز بعدی در سالهای آتی دو چندان می کند .

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری مردم، دیشب شهاب حسینی در جشنواره کن برنده ی جایزه ای شد که قبل از ایشان چهره هایی چون اسپنسر تریسی، مارلون براندو، پل نیومن، اورسن ولز، مارچلو ماسترویانی، جک نیکلسون، شان پن، تامی لی جونز، بنیسیو دل تورو، کریستوف والتز،، ژان دویاردین خاویر باردم ، مدس میگوئلسن، بروس درن، تیموتی اسپال و… هم دریافت کرده بودند.اخذ این جایزه باعث شد که شهاب حسینی را به شدت برای گرفتن جوایز بعدی امیدوار کند و همچنین می تواند شروعی دوباره برای یک حضور موفق در فصل جوایز امسال باشد.

 

لازم به ذکر است که بدانید در این ۶ سال اخیر،چهار نفر از برنده های جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن توانسته اند نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شوند و از این ۴ نفر، سه نفر مجسمه طلایی را برده اند. بنابر این به نظر می رسد حجت الله ایوبی می تواند دست به کار شود و مثل مسئول قبل از خودش لابی را از هم اکنون آغاز کند تا تیم ایرانی باز هم بتوانند اسکار بگیرند.

همچنین جایزه ای را هم که اصغر فرهادی گرفت، قبل از او چهره هایی همچون تئودوروس آنجلوپولوس، ژاک اودیار، پدرو آلمادوار، استیون اسپیلبرگ، پیر پائولو پازولینی، دنیس تانوویچ، برادران داردن و… دریافت کرده بودند.

برای فرهادی امید وار کننده است که وی نیز به راحتی می تواند در بین رقبای سینما در بخش خارجی زبان با سایر فیلم های مهم سال رقابت داشته باشد .

 

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها