لطفاً کمی صبر کنید...

به گزارش خبر گزاری مردم :

جابه جایی نمایشگاه کتاب با موفقیت صورت گرفت .

شناسه خبر: 74768 سرویس: فرهنگی

رئیس بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب تهران اعلام کرد خرید کتاب از ۱۴۰۰ ناشر از طرف وزارت ارشاد در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب صورت گرفته است .

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری مردم :  نشست خبری سیدعباس صالحی رئیس بیست ونهمین دوره نمایشگاه کتاب تهران امروز ۲۵ اردیبهشت ماه در نمایشگاه کتاب برگزار شده است  .

آقای صالحی در این نشست گفتند : این رویداد مهم فرهنگی در نخستین سال برگزاری در شهر آفتاب با همکاری اصحاب رسانه و کمک آنها اتفاق افتاد ، ایشان گفتند  : یکی ازمشکلات ما  این بود که نقل و انتقال با ریزش مخاطب همراه باشد .

ایشان گفتند : شناخت و جذب شدن شهر آفتاب میان مردم را مدیون رسانه ها هستیم . و به همین علت با بازدید میلیونی برخورد کردیم .

آقای صالحی در مورد اصلاح یارانه کتاب گفتند : ارشاد به اصلاح رویه بن ها می پردازد که از جمله جذف بن کارت کاغذی بود . این بن امکان پیگیری نبود و بنابراین سو استفاده انجام می شد . از سوی دیگر رویه بن های رایگان نیز تغییر پیدا کرد و فقط به خبر نگاران کتاب رایگان داده شد . وی گفت : از سال ۱۳۹۴ نیز صادر شدن بن کارت الکترونیک برای افراد حقیقی با نام و کد ملی شخص انجام می شده است . و امسال به شیوه های دیگر برای اینکه

بن کتاب به مصرف کننده واقعی برسد ، تمهیداتی اندیشیده شد که از جمله آن می‌توان به محدود کردن مصرف بن‌کارت‌ها در ایام نمایشگاه و خرید بن کتاب از طریق تلفن های همراه هوشمند بود که عملاً سوء‌استفاده‌ها را تقلیل می‌دهد .

آقای صالحی گفتند : بیش از ۱۴۰۰ حواله از سوی ارشاد صادر شده و تا دیشب ۸۰۰ غرفه ‌دار تحویل گرفته اند و قرار بر این شد که ناشرانی که تنها کتاب‌های محدودی دارند برای راحتی کار، محموله خود را به مؤسسه نمایشگاه‌ها ارسال کنند .

مدیر کمتیه ناشران داخلی محمدرضا توکل صدیقی نیز در این نشست ، گفتند : خدا را شکر می کنم که نمایشگاه کتاب شروع باثباتی داشت. بعد از۹سال جابه جایی ، در جایی ثابت شدیم وامیدواریم که شهرداری هم کمک کند و سازه‌های موقت در سال‌های بعد به مکان ثابت تبدیل شود . امسال به لطف خداوند یکتا این پروژه با کتاب به سرانجام رسید . مشکلاتی هم ناشران داشتند اما این هزینه مکان جدید است و دعا می کنیم که در سالهای آتی این مشکل نیز از بین برود

انتهای پیام/*

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبرگزاری مردم در تلگرام شوید.
نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها